- Reklama -aktualne

Elegantní světlý dům má moderní interiér s uměleckými prvky a inteligentními systémy

on

Nejlepší výsledek interiérového designu dosáhnete když designér pracuje na projektu od jeho zrodu – od základních architektonických plánů. Může do projektu včlenit své návrhy a připomínky, které by dobře fungovaly z jeho pohledu, vzhledem k pohodlí a preference domácích.

Samozřejmě, jsou ateliéry, které dělají najednou i „hrubý“ projekt, i interiérový design. V případě novostavby ve městě Törökbálint nedaleko Budapešti pracoval interiérový designér Tamás Szent Molnár už při architektonických plánech. Mladý pár, který si ve městě vyhlédl pozemek, toužil po rodinném domě s plochou přibližně 160 metrů čtverečních.

Přečtěte si také
Přeměna staršího funkcionalistického bytu: Nečekejte žádnou sterilitu či monotónnost!
Podle jejich představ měl být výsledkem elegantní, světlý a veselý domů – jednoduše příjemný a pohodlný. Interiérový architekt měl možnost začít pracovat na vzhledu vnitřku domu již v době architektonických plánů, a tak mohl včlenit úpravy do projektu ještě před začátkem výstavby. O to lepší je výsledek.

Obývák s východem na terasu domu
Obývací pokoj. Zdroj: Csaba barbae

Kuchyně srdcem domu
Pro zákazníky je velmi důležitým místem, kde tráví mnoho času, ať už společně nebo sami – kuchyň. Vaření hraje totiž v jejich životě významnou roli. Proto byly součástí jejich základního seznamu, což by v domě mělo být, i speciální podrobné požadavky na vybavení kuchyně a jídelny.

Pohled z kuchyně na schodiště
Dřevěné povrchy včetně schodů, taktéž s nádechem do hořčicové barvy, vytvářejí harmonii. Zdroj: Csaba barbae

Moderní systémy, šikovné řešení
Samozřejmě, mysleli i do budoucna. Jelikož plánují potomstvo, bylo pro ně primární, aby kuchyň, jídelna a obývací pokoj fungovaly jako jeden prostor a jídelna se dala snadno rozšířit. Vzhledem k těmto požadavkům byl k dispozici relativně malý prostor, kuchyň dostala neobvyklý design.

Přečtěte si také
Nadčasový byt na Kolibě: Moderní minimalistický styl zpříjemnili výběrem přírodních materiálů a barev
S ohledem na každý detail byly do domu integrovány nejaktuálnější mechanické a inteligentní systémy: od unikátního systému sušení v prádelně až po komoru. Zajímavě řešené je umístění umyvadel v jedné z koupelen – zadní stěna funguje jako zástěna sprchy, která je z druhé strany umyvadel.

Designová asymetrická skříňka se šedým pohovkou
Celý interiér působí hravě, vyniká opakovaným použitím geometrických tvarů a kombinací šedé s hořčičnou. Zdroj: Csaba barbae

Hravá geometrie, šedá a hořčicová
Polovina budovy je v podzemí. Designér proto upřednostnil detaily, které do interiéru propouštějí přirozené světlo a sklo. Skleněné jsou také dveře do koupelny. Pokud jde o barevnost a použitý styl, v tom dostal od klientů volnou ruku. Celý interiér působí hravě, vyniká opakovaným použitím geometrických tvarů a kombinací šedé s hořčičnou. Dřevěné povrchy včetně schodů, taktéž s nádechem do hořčicové barvy, vytvářejí harmonii. Prostory ozvláštňují současné plakáty, obrazy a vlastní výtisky na stěnách.

Velká kuchyň s dřevem a šedou
Kuchyně je srdcem domu. Zdroj: Csaba barbae

Osvětlení v interiéru
Funkčně i designově nenahraditelné je zvoleno osvětlení v interiéru. Všimněte si různé druhy svítidel – od nástěnných „talířů“, přes stříbrné „makovice“ v koutě koupelny u zrcadla, až po nezvykle tvarovanou lampu nad jídelním stolem. Zajímavých detailů zde najdete však podstatně více – prakticky na každé fotografii.

Mohlo by Vás zajímat

Světlík vám zpestří procházku na sklonku léta. Její léčivý benefit plyne...

0
Světlík lékařský, Euphrasia rostkoviana, se využívá v klasické medicíně i v lidovém léčitelství. Pro vysoký obsah léčivých látek je vhodná při množství vnitřních i...